3. ožujak 2018

Korizmena duhovna obnova

U našoj župi sv. Nikole Tavelića na Krnjevu od 9. do 11. Ožujka 2018. Održana je trodnevna korizmena duhovna obnova koju su vodili braća franjevci iz Pazina fra Drago Vujević, fra Darko Tepert, fra Josip Vlašić i fra Marinko Klaić. Oni inače vode i elektroničke duhovne vježbe. Bio je prisutan povelik broj vjernika iz naše župe, ali i iz drugih župa. Sve dane duhovne obnove franjevci su bili na raspolaganju za duhovni razgovor i sakrament pomirenja.
Obnova je počela u petak u 17:30 nagovorom fra Darka o Svetom pismu u životu vjernika. Sv. Misu je predslavio fra Josip, a razmatranje pred raspelom sv. Damjana fra Marinko. U subotu je bio i prijepodnevni dio na kojem je sudjelovao lijep broj vjernika. Počelo je molitvom sr. časa. Fra Darko je uveo u molitvu časova Crkve. Fra Josip je govorio o strastima na temelju nauka sv. Ivana Kasijana. Večernji dio je počeo u 17:30 nagovorom fra Marinka o molitvi. Potom je izmoljena sv. Krunica s pripjevima između desetica koje je vodio naš vjeroučitelj Dario Perković. Svetu je misu od nedjelje predslavio fra Drago koji je vodio i euharistijsko klanjanje. U nedjelju u 17:30 fra Darko je održao vrlo lijep nagovor o Božjem pogledu u kojem, uz obilje sv. Pisma, koristio dokument pape Franje: „Misericordia et misera“. Križni put pape Benedikta je predvodio fra Marinko, a sv. Misu predslavio fra Darko te u njoj lijepo propovijedao uz nedjeljna čitanja povezano s našim životom. Naša je Frama vodila čitanje i pjevanje. Poslije sv. Mise vjernici su u lijepom ozračju ostali na druženju u našoj dvorani.